Wzory kontra minimalizm

Odzież wierzchnia. Czy  postawić na coś oryginalnego czy może pozostać przy prostocie?

Propozycji wzorzystych płaszczy na ten sezon jest mnóstwo i niejednokrotnie kuszą do zakupu. Zwłaszcza krata wodzi prym. Często jednak przy podejmowaniu decyzji o zakupie klienci zadają mi pytanie – jak to nosić i czy aby nie jest to nazbyt krzykliwa stylizacja. W końcu będziemy to nosić codziennie w okresie jesienno-zimowym. Często więc z powodu tych obaw decydujemy się na zakup czegoś bardziej stonowanego i uniwersalnego zarazem. Tak jest po prostu bezpieczniej i dobrze się tego trzymać.

Jeśli jednak chcemy pójść krok dalej i nieco ożywić naszą szafę, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Decydując się  na płaszcz w kratę lepiej postawić na spokojne dodatki.

W ten sposób wyciszamy całą stylizację. Unikamy też ryzyka stworzenia natłoku – jedna rzecz wodzi prym, reszta ją dopełnia. Z tej rady powinni skorzystać zwłaszcza ci, którym komponowanie zestawów sprawia pewną trudność.

Dopasowanie to priorytet.

Krata ma tendencje do poszerzania sylwetki, należy o tym pamiętać zwłaszcza przy zakupie właśnie odzieży wierzchniej. Aby nieco ten efekt zniwelować dobrze postawić na bardziej lejące (niepuszące się) materiały i proste, dopasowane fasony np. klasyczna dyplomatka.

Ciemniejszy kolor wysmukla.

Krata może być stonowana lub bardziej kontrastowa. Chcąc nieco się wysmuklić wybrać należy te mniej wyrazistą, ciemniejszą i niezbyt dużą.

Wyraziste rzeczy łatwo się nudzą

Płaszcz w kratę ma również to do siebie, że bardzo rzuca się w oczy i łatwo go zapamiętać. Aby uniknąć wrażenia, że chodzi się ciągle w tym samym lepiej jednak zakupić bardziej stonowaną wersję, którą można ograć dodatkami, poszerzając tym samym zakres różnorodności stylizacji. Jeśli natomiast możemy sobie pozwolić na zakup 2-3 płaszczy, warto rozważyć kupno czegoś wyjątkowego, co od czasu do czasu urozmaici nasz look.

Propozycja stylizacji z płaszczem w kratę

 

ScreenHunter_02 Oct. 09 13.44

 

 

 

         Prosty płaszcz  w 3 odsłonach

 

ScreenHunter_12 Oct. 09 17.59

ScreenHunter_07 Oct. 09 15.21

ScreenHunter_08 Oct. 09 15.49

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *